Conform Codului Fiscal, contribuabilii persoane fizice au posibilitatea sa directioneze doi la suta din impozitul pe veniturile obtinute in anul precedent catre o entitate nonprofit.

De ce e bine sa folositi aceasta prevedere?

• Nu va costa nimic!
  • Contribuiti la eficientizarea cheltuirii banului public-deci al dvs.!
  • Va puteti asigura ca acei bani raman in comunitatea dvs. directionandu-i catre o organizatie locala.

Cum se procedeaza?

Descarcati formularul 230 cu imputernicire sau formularul fara imputernicire folosind link-ul acesta.

Formularul are deja completate datele Asociatiei „Club Kiwanis” Timisoara.

Trebuie doar inscrise, cu majuscule, datele dvs. personale. Apoi semnati si datati forumlarul. La mentiunea “Suma” nu este necesară completarea; organul fiscal va calcula si vira suma admisa, conform legii. Formularul trebuie depus la registratura organului fiscal de care apartineti sau trimis prin posta, cu scrisoare recomandata. Data limita este 15 Martie 2021.

Adresele sediilor teritoriale ale Administratiilor Finantelor Publice le puteti gasi aici.

Asociatia „Club Kiwanis” Timisoara
Sediu social: Aleea Ghirodei 30, Timisoara